New items
Roztrzaskane lustro : upadek cywilizacji zachodniej
Kwiatkowska: żarty się skończyły
Ojciec i syn : powieść z czasów Mieszka I. T.2
Ojciec Goriot
Ci, którzy przeżyli
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Spotkania w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem: „Tydzień Bibliotek” filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, mieszcząca się w Nowej Białej, zorganizowała kilka spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięli w nich udział najpierw przedstawiciele zerówki, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji strażaków z miejscowej OSP na temat zagrożenia pożarem i udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego. Następnie Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły przedszkolaki. Wysłuchały przeczytane przez bibliotekarza opowiadania i wykonały piękne prace plastyczne. Miłą niespodzianką dla pani bibliotekarki był przygotowany przez dzieci plakat. Kolejni goście to uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Podjęli oni zajmującą dyskusję na temat specyfiki różnego rodzaju bibliotek, jak również poznali sposób wyszukiwania niezbędnych książek w katalogu on Line, by ostatecznie je wypożyczyć. Na koniec w siedzibie naszej placówki pojawili się przedstawiciele klasy VIII szkoły podstawowej, którzy dowiedzieli się, jak korzystać z Biblioteki Cyfrowej, a także obejrzeli prezentację multimedialną na temat fake newsów, krytycznego myślenia i hejtu w Internecie.
Wszystkim, którzy w związku z powyższym spotkaniem zaszczycili bibliotekę swoją obecnością, wyrażamy wdzięczność i zapraszamy do częstego korzystania z zasobów naszej placówki.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ

Dnia 3 kwietnia 2019 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat poszanowania książek. W powyższej inicjatywie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w oparciu o które podawały propozycje obchodzenia się z egzemplarzem książki w taki sposób, by mógł on jak najdłużej służyć czytelnikom.
Następnego dnia zorganizowany został „Konkurs recytatorski wierszy Rafała Wejnera – twórcy wielu przepięknie ilustrowanych serii dla najmłodszych, między innymi: „Angielskiej bajeczki do łóżeczka”, „Rymowanek do piżamki”, czy też zbioru opowiadań o zwierzętach. Uczestnicy przeglądu zilustrowali bohatera lirycznego wiersza, który był przez nich deklamowany, a niektórzy pokusili się nawet przygotować znakomite kostiumy z zakresu tematyki danego liryku. Każdą prezentację nagrodzono gromkimi brawami, a młodych recytatorów obdarowano pięknymi kalendarzami i pamiątkowymi dyplomami.
Na koniec dzieci wypożyczały sobie zgodne z ich zainteresowaniem utwory literackie, aby wspólnie ze swoimi rodzicami poznawać przygody ich bohaterów.

dzien ksiazki.jpg

Biblioteka składa gorące podziękowania opiekunom przedszkola „Bajkowy Świat” za owocną współpracę i jednocześnie zachęca do korzystania z bogato wyposażonego księgozbioru.